GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 14534099
nr 1453 4099
DINNER SET
94 pieces, Haviland & Co Limoge, France. Importerad av Nordiska Kompaniet, early 20th century. Porslin med förgylld kantdekor. 47 st mattallrikar (diameter 24, 5 cm), 23 st djupa tallrikar (diameter 22 cm), 24 förrättstallrikar (diameter 24, 5 cm),
94 delar, Haviland & Co Limoge, Frankrike. Importerad av Nordiska Kompaniet, tidigt 1900-tal. Porslin med förgylld kantdekor. 47 st mattallrikar (diameter 24,5 cm), 23 st djupa tallrikar (diameter 22 cm), 24 förrättstallrikar (diameter 24,5 cm)
2000
SEK 4200
Monday Mars 7 2022
at 18:08:46
4.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Robot)
1.800 kr
1.900 kr (Robot)
2.400 kr
2.600 kr (Robot)
2.800 kr
3.000 kr (Robot)
3.200 kr
3.400 kr (Robot)
3.600 kr
3.800 kr (Robot)
4.000 kr
4.000 kr (Robot)